Tisztelettel és szeretettel köszöntök minden diákot, szülőt, hozzátartozót, kollégát!

Olyan, mintha csak néhány nap telt volna el, amikor a tanévet ugyanitt búcsúztattuk, pedig az bizony két és fél hónapja történt. Jó lenne most azt mondani, hogy biztosan sokat pihentetek, strandoltatok és lustálkodással töltöttétek a szünidőt! De tudom azt, hogy ez a szakiskolákban nem ilyen egyértelmű, hiszen ahhoz, hogy a tízedikesek és a tizenegyedikesek most itt álljanak, 160 óra gyakorlatot kellett letöltenetek a képzőhelyeken. Ez bizony már komoly feladat volt, megpróbáltatás és jelzése annak, hogy már nem lehettek felelőtlen gyerekek, hiszen szakmát választottatok és annak követelményeit teljesíteni kell. Aki most itt áll, az megfelelt ezeknek a követelményeknek. Bízom benne, hogy munkahelyeteken derekasan helytálltatok és iskolánk jó hírét keltettétek!

Kedves kilencedikesek! Az elmúlt nyár volt számotokra az utolsó, gondtalan hosszú vakáció, hiszen jövőre már ti is összefüggő nyári szakmai gyakorlaton töltitek a nyár jelentős részét. Remélem, jól megfontoltátok a szakmaválasztást és készek vagytok a tanulásra és a munkavégzésre egyaránt. Most még kicsit félszegen, szégyenlősen nézelődtök az ismeretlen falak között, de tudom, hogy néhány nap múlva elmúlik ez az elfogódottság és magabiztosan mozogtok majd a tantermek és műhelyek között. Bízom abban, hogy találtok barátokat, megkedvelitek tanáraitokat és megszeretitek a szakmát, amit tanulnotok kell. És itt a tanuláson van a hangsúly! Mert bizony a szakiskolában tanulni kell, hiszen majd komoly gépekkel és bonyolult munkafolyamatokkal fogtok találkozni, ami felkészültséget igényel. Tanáraitok azon lesznek, hogy minden szükséges ismeretet átadjanak, nektek csak annyi a dolgotok, hogy odafigyeljetek és megjegyezzétek azokat. Úgy gondolom, ez pofon egyszerű.

Kedves Szülők! Köszönöm, hogy megtiszteltek bennünket jelenlétükkel és fontos Önöknek annyira gyermekük, hogy elkísérték őket a mai napra. Kérjük segítségüket a hétköznapokban is. Figyeljenek oda gyermekükre, érdeklődjenek tőlük az iskolában történtekről, tanulmányikról, munkájukról. Tartsák a kapcsolatot az osztályfőnökkel, szaktanárokkal, kérdezzenek tőlük, bízzanak bennük! Közösen, együttműködve eredményesebbek lehetünk.

Kedves végzős diákok! Nektek már ketyeg az óra, elkezdődött a visszaszámlálás. Nem szeretnék ijesztgetni senkit, de vészesen rohan az idő, észre se veszitek és itt a ballagás, majd a szakmunkásvizsgák. Most lehet, most kell még tanulni! Használjatok ki minden lehetőséget, szakmai órákat, gyakorlatokat, felzárkóztatást, korrepetálást. Ne bízzatok semmit a véletlenre, mert véletlenek nincsenek. Csak a tanulással, komoly energia befektetéssel megszerezett tudás mérhető és értékelhető a vizsgán.

Kedves Kollégák!

A nyáron olyan csendes iskola ma ismét megtelt élettel és ezzel számunkra új feladatokkal. Tudom, hogy – július elején – a nyári szünet megkezdésekor mindenki kicsit fáradtan vonult el szabadságra, de már szabadsága alatt is készült az új tanévre. Ilyenkor mi is izgulunk kicsit. Milyenek lesznek az új tanulók, vajon komolyodtak-e a régiek, emlékeznek-e a tavaly tanultakra, lesz-e kedvük a tanuláshoz? Minden szeptember elseje egy talány, számunkra egy új év kezdete, amikor elfelejtjük a tavalyi nehézségeket és újult erővel és hittel vágunk bele a munkába, hogy lehetőséget teremtsünk tanulóink számára a szakmai végzettség megszerzésére.

Diák- tanuló-szülő, ez a hármas egység adja a biztos sikert közös célunk eléréséhez. Mi azon leszünk, hogy valamennyi jelen lévő diák képességei maximumán teljesítsen, és azon túl, hogy a szakmai elméleti és gyakorlati ismeretek elsajátítására törekszünk, boldog, felszabadult, élményekkel teli diákéletet igyekszünk biztosítani számunkra.

Kívánom mindenkinek, diáknak, szülőnek, tanárnak egyaránt, hogy a 2017/18-os tanév valamennyiük számára legyen szerzett ismeretben, tudásban, iskolai eredményekben, versenyekben gazdag, élmény dús. Hogy mind gyerek, mind felnőtt érezze magát jól, legyen felszabadult, merjen kreatív lenni, higgyen és bízzon magában és egymásban.

A 2017/18-os tanévet ezennel megnyitom.