Szakmai beszámolók 1 Szakmai beszámolók 2 Zárokiadványok Sajtóközlemény

Projekt azonosítószáma:
TÁMOP-3.3.10.A-12-2013-0019
Projekt címe: „Esély a felzárkózásra, lehetőség az előrelépésre és az egyéni haladásra”
Projekt támogatási összege: 40 000 000.-Ft.
Projekt megvalósítási időszaka: 2013. december 1 – 2015. június 30.
Kedvezményezett: Klebelsberg Intézményfenntartó Központ
Projekt megvalósítási helyszíne: Sipos Orbán Szakiskola és Kollégium
5000 Szolnok, Gyermekváros út 1.

szechenyi2020infoblokk_also

A pályázat az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.

Projekt célja:
40 hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű tanuló támogatunk szociális, kulturális és tanulási hátrányaik leküzdésében. Olyan feltételrendszert és motiváló környezetet alakítunk ki, melyben elősegítjük a diákok tanulmányi eredményének javulását, szakmához juttatását. Az újszerű módszerek és technikák hosszú távú alkalmazásával iskolánk képessé válik arra, hogy elősegítse az itt tanulók társadalmi beilleszkedését, szakmaszerzését.

Támogatott tevékenységek:

• A célcsoportba tartozó tanulók iskolai sikerességét elősegítő, befogadó szemléletet közvetítőt, a tanulók szükségleteit figyelembe vevő, differenciáló pedagógiai módszerek alkalmazása
  • Pedagógiai program átdolgozása
  • Intézmények közötti kapcsolatok megerősítése (hospitálások, bemutató órák, workshopok)
  • Tanulóbarát környezet kialakítása
  • Tanulók mentorálása, egyéni fejlesztési tervek készítése és az előrehaladás rendszeres értékelése
  • Alapkészség-fejlesztés, tantárgyi fejlesztés
  • Családdal való rendszeres kapcsolattartás támogatása
  • Közösségépítő és kapcsolatépítést elősegítő tevékenységek szervezése diákoknak (kirándulások, színházlátogatás, kézműves foglalkozások)
  • A tanulási motivációt erősítő tevékenységek támogatása
  • Szülői klub szervezése
  • Tanulmányi eredmény javítása, kiemelten a továbbtanulásban kulcsfontosságú tantárgyak körében