Magyar Parasport Nap Szövegközi kép 1

Intézményünk is csatlakozott a FODISZ által meghirdetett első Magyar Parasport Naphoz, illetve a Lélekmozgató iskolai programhoz február 22-én, csütörtökön.

Tanulóink érzékenyítő program keretében ismerkedtek és próbálták ki a parasport tevékenységeket, megtapasztalhatták a fogyatékos emberek akaratában rejlő küzdelmet és erőt. A jó hangulatú sportesemény kezdete  egy szemléletformáló magatartásmintának, melyben valamennyi ember képes kezelni a másságot.

2017 február 09-én tartottuk  hagyományos Szalagavató Ünnepségünket.

Szilvás Ágnes tagintézmény vezető 67 tanuló ruhájára tűzte fel a Sipos Orbán arcképével díszített kék szalagot. Az ünnepségen megjelent szép számú közönség, szülők, rokonok, barátok, a végzős tanulók keringője mellett  a szentesi Szilver Társastánc Egyesület két tehetséges versenyzőjének ( Prozlik Melinda Lenke és Antal Krisztián) produkcióját, és Marik Laura énekes előadását is megtekinthették.

A 2017. november 07-én a Verseghy Könyvtárban   Czakó Ilona és Kiss Martin Márk 10. c osztályos tanulók képviselték iskolánkat a Verseghy emlékév tiszteletére rendezett “Verseghy és kortársai” szavalóversenyen. Mindkettejüknek gratulálunk és büszkék vagyunk arra, hogy előadásukkal hozzájárultak a rendezvény színvonalához.

A fiú kollégium tanulói
a NEFAG szervezésében őszi kerékpár kiránduláson vettek részt.
Ebből az alkalomból ismerkedtek a természet változásaival és a környék élővilágával is.